1811/​2059

Omega

Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Model Genève. Automatisk værk med dato. Gylden urskive med forgyldte visere. Senere rem af sort skind. Urets B. 35 mm. 1970'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 14. marts 2018

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK