1811/2059
Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Model Genève. Automatisk værk med dato. Gylden urskive med forgyldte visere. Senere rem af sort skind. Urets B. 35 mm. 1970'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 14. marts 2018
Vurdering
Hammerslag