2033/​101

Azerbijan tæppe, klassisk design med tre sammenhængende stiliserede medaljoner på rød bund. Kaukasus. 20. årh.s anden halvdel. 347×138.

Mindre fold ved ene side med let slitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag