2033/101
Azerbijan tæppe, klassisk design med tre sammenhængende stiliserede medaljoner på rød bund. Kaukasus. 20. årh.s anden halvdel. 347×138.
Mindre fold ved ene side med let slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag