2023/​1254

Smaragd- og diamantsmykkesæt af 18 kt. hvidguld bestående af halskæde og et par ørestikker prydet med talrige facetslebne smaragder og brillantslebne diamanter. L. ca. 2 og 44 cm. Ca. 2010. (3)

Originale æsker medfølger.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. En bagmekanik mangler.

Smykker, 3. juni 2020

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag