2023/1254
Smaragd- og diamantsmykkesæt af 18 kt. hvidguld bestående af halskæde og et par ørestikker prydet med talrige facetslebne smaragder og brillantslebne diamanter. L. ca. 2 og 44 cm. Ca. 2010. (3)
Originale æsker medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. En bagmekanik mangler.
Smykker, 3. juni 2020
Vurdering
Hammerslag