Frederik de Witt (, 17. årh.s midte, virksom i Amsterdam)
“Riga”. Tryksign. F. de Wit, Excudit Amstelodami samt betegnet på bagsiden 1675. Håndkoloreret kobberstik. Lysmål 42,5×53.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter og mærker. Folder.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021