2125/9063
Gustaviansk spejl af forgyldt og bemalet træ, top og bund med akvarel dekoreret med figurer i pompejansk stil. 18. årh.s slutning. H. 125. B. 50.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag