2125/​9063

Gustaviansk spejl af forgyldt og bemalet træ, top og bund med akvarel dekoreret med figurer i pompejansk stil. 18. årh.s slutning. H. 125. B. 50.

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK