2022/22
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898)
Marine med danske sejlskibe. Sign. Carl Bille. Olie på lærred. 46×66.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag