2448/20
Fladlåget kiste af egetræ, front med portalformede skæringer, bæregreb og beslag af jern. 18. årh. H. 51. B. 75. D. 45.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke.
Vurdering
Hammerslag