2443/​675

Robert Wengler

“Canton”. Lænestol af sjeneflet, Udført hos R. Wengler.

Modellen hjemtaget af Kay Fisker fra rejse i Kina og taget i produktion af R. Wengler i Danmark.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Flet med mindre defekter.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?