2447/1191
Rosakvartssmykkesæt af 10 kt. guld bestående af ring, vedhæng samt ørestikker hver prydet med facetslebet rosakvarts. Samlet vægt ca. 13 g. L. 2,2–2,8 cm. Ringstr. 59. (4)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Vedhæng mangler øsken.
Vurdering
Hammerslag
918589 | ||
1164346 | ||
1148895 |