2447/​1191

Rosakvartssmykkesæt af 10 kt. guld bestående af ring, vedhæng samt ørestikker hver prydet med facetslebet rosakvarts. Samlet vægt ca. 13 g. L. 2,2–2,8 cm. Ringstr. 59. (4)

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Vedhæng mangler øsken.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

918589 2.200 DKK
1164346 2.100 DKK
1148895 2.000 DKK