2118/1012
Ubekendte kunstnere
Otte skulpturer af træ i form af nøgne kvinder. H. 29–43,5. (8)
Brugsslitage. Ridser og mærker. En figur med afslag og revner ved fod.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag