2051/25
Vilhelm Bissen (f. København 1836, d. sst. 1913)
Elefant. Usigneret. Dateret Paris 29 mai 1879. Skulptur af patineret bronze. Udført og stemplet hos L. Rasmussen. H. 18. L. 24.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. december 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud