Oskar Adolfovich Gofman (Hoffmann) (f. Dorpat 1851, d. Skt. Petersborg 1912)
En fisker. Sign. O. A. Gofman (med kyrilliske bogstaver). Olie på træ. 33×23.
Proveniens: Dansk privateje.
Budgivning på dette katalognummer kræver forudgående registrering af gyldigt betalings-/kreditkort, fremvisning af billedlegitimation samt indbetaling af depositum på 50.000 DKK på forlangende. Registrering af gyldigt betalings-/kreditkort, billedlegitimation og depositum skal være Bruun Rasmussen Kunstauktioner i hænde senest fredag den 28. maj. Kontakt venligst Bruun Rasmussen herom via e-mail: bids@bruun-rasmussen.dk eller tlf.: +45 8818 1013.
Russisk kunst og antikviteter, 2. juni 2021