2415/828
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Standerlampe af grålakeret metal med justérbar skærm. Udført hos Louis Poulsen. H. 130.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
35 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||