2033/36
Syv lommeure i kasser af sølv med spindelgang. Hvidemaljerere urskiver med sorte romer-og arabertal. Hovedsagligt England. 18.-19. årh. Diam. 45–50 mm. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere med emaljeafslag og reparationer på skiver. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud