2415/20
Nyrokoko konsol af rigt udskåret og forgyldt træ, prydet med blomster og bladværk, plade af hvidbroget marmor. 19. årh. H. 82. B. 93. D. 44.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag