Mads Madsen (f. 1953, d. København 1992)
Kompositioner. Sign. og dateret Mads 87. To litografier i farver. Bladmål 76×50. Uindrammede. (2)
Håndteringsmærker og trykmærker. De to mindre værker med huller i hjørner efter tegnestift. Det store værk med nogle folder langs kanten samt papiret er gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019