12021/26
Erik Magnussen, m. fl. (f. København 1940, d. 2014)
Stor skibslampe samt et par olielamper af poleret stål fremstillet hos Stelton samt et par Rosendahl fyrfadsstager. H. 10–43 cm. (5)
Et ekstra glas til skibslampen medfølger.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 21. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud