1949/8604
Alexander Grigorievich Orlov (f. Rusland 1868)
Russisk landskab med lavtflyvende svaler. Sign. A. Orlov (med kyrilliske bogstaver). Olie på lærred. 50×70.
Mindre afskalninger og flere krakeleringer.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud