1405/1589
Barok bæger, nålepunslet med tre kartoucher hvori blomster og bladvinget, senere uidentificerede stempler samt barok form bæger af sølv. 18.-19. årh. Vægt 290 gr. H. 9,5–10,5 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 30. januar 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud