2006/396
Kinesisk maler, 20. årh.
Landskaber med blomster og fugle. Sign. Malet på silke. Billedfelt 29×36,5. (2)
Mindre alders- og brugsslitage. Undersøgt i rammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag