2048/578
Helge Christoffersen (f. København 1925, d. 1965)
Siddende pige. Usign. Figur af let. H. 40, B. 29.
Flere brændingsrevner, formentlig originale. Ridser og mærker i leret.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud