2110/878
Søren Sørensen (f. Thyholm, Sverige 1885, d. København 1937)
Badende børn på Bornholm. Sign. S.S. 25. Olie på lærred. 57×69.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag