2131/​871

Stefan Wewerka

Sidestol af sortlakeret træ. Sæde betrukket med sort/hvid stribet uld. Udført hos Tecta.

Proveniens: Hidrører fra den tidligere ejerkreds af Fritz Hansen.

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hak.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK