1606/1645
Lille bordur i kasse af sortmalet træ, dekoreret med kineserier i guld og farver, skive af hvid emalje. 20. årh.s begyndelse. H. 19. B. 15. D. 8.
Nøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Enkelte revner på skiven.
Varia, 11. februar 2016
Vurdering
Hammerslag