1606/​1645

Lille bordur i kasse af sortmalet træ, dekoreret med kineserier i guld og farver, skive af hvid emalje. 20. årh.s begyndelse. H. 19. B. 15. D. 8.

Nøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Enkelte revner på skiven.

Varia, 11. februar 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK