1414/1684
Orientalsk skål af sølv, drevet med rotter og ornamentik. Vægt ca. 130 gr. Samt udfyldt opsats af sterlingsølv. 20. årh. H. 5,5 og 12. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Orientalsk skål graveret.
Varia, 3. april 2014
Vurdering
Hammerslag