1841/9683
Ernst Gordon
Vase af klart glas med blåt og gult underfang. Sign. Kosta GH 5057. Udført 1960'erne hos Kosta, Sverige. H. 20,5.
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og enkelte mindre afslag langs fodrand.
Torben Sørensens glassamling, 9. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag