2416/7535
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Indisk næsehorn”. Sign. Scherfig 1976, 39/280. Litografi i farver. Lysmål 63×45.
Litteratur: Lamberth, gengivet s. 27.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Grafik og editioner, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud