2448/​31

Dansk maler, 19. årh.

Opstilling med farverige blomster på et bord, ved siden af konkylier og muslingeskaller. Sign. S. Balslöw. Olie på lærred. 82×65,5.

Lærredet er dubleret. To mindre retoucheringer / reperationer. Mindre krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

11.500 DKK

24 bud

837120 11.500 DKK
1006130 11.000 DKK
837120 10.500 DKK
1006130 10.000 DKK
837120 9.500 DKK
1006130 9.000 DKK
837120 8.500 DKK
1006130 8.000 DKK
837120 7.500 DKK
1006130 7.000 DKK
837120 6.500 DKK
1006130 6.000 DKK
73000 5.500 DKK
837120 5.000 DKK
1006130 4.800 DKK
73000 4.600 DKK
837120 4.400 DKK
1006130 4.200 DKK
40357 4.000 DKK
1006130 3.800 DKK
805155 3.600 DKK
891016 3.400 DKK
921626 3.200 DKK
891016 3.000 DKK