2009/31
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Parti med en lille pige, der laver lektier i haven. Sign. Viggo Pedersen 1898. Olie på træ. 54×45.
Retoucheringer. En hårfin lodret krakelering
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag