903/​609

Olav Christopher Jenssen (f. Sortland, Vesterålen 1954)

“Season/Biographie”, Berlin 1999–2001. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 95×105.

Proveniens: Privatsamling, Tyskland.

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Hammerslag

65.000 DKK