Foto endnu ikke klar
893/853
Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Les Mains liées I”, 1952. Sign. Picasso, 18/50. Litografi. Lysmål 50×64.
Litteratur: Bloch nr. 708.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag