Foto endnu ikke klar
891/70
Hanne Hellesen (f. København 1801, d. sst. 1844)
Stilleben med grønne og blå druer i en opsats på et bord, hvorpå kurv med roser, primula od passionsblomster. Sign. Hanne Hellesen 1833. Olie på lærred. 68×84.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag