2442/​928

Dansk møbeldesign

Fem sideborde, hver med to hylder, bestående af to borde af bejdset bøg med hylder af hhv. nøddetræ og eg, to borde af eg med hylder af teak, samt et bord af elm. H. 62. (5)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. En hylde med mindre gennemslibninger. Skævheder og samlinger med mellemrum.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?