876/​952

Svensk barok stenbord, plade af Komstadsten med afskårne hjørner og hul til afløb, underdel af blå malet træ, sarg med to skuffer, firsidede balusterformede ben, hvor imellem sprosser. 18. årh.s første halvdel. H. 80. L. 163. B. 85.

Møbler, varia & tæpper, 4. december 2017

Vur­dering

50.000–75.000 DKK

Hammerslag