2132/29
Svensk konsol af forgyldt træ, udskåret med gennembrudte overflødighedshorn, plade af hvid marmor. 19. årh.s begyndelse. H. 84. B. 87. D. 47.
Ridser og mærker. Brugsslitage, primært på sokkel og sarg. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag