1824/806
Jørgen Nash (f. Vejrum 1920, d. Örkeljunga 2004)
“Rebellen i vort røde blod”, 1996. Mappe med fire kompositioner. Sign. Hhv. Jørgen Nash 1996 og Carsten Nash 96, 94/120. Litografier i farver. Bladstørrelse 56×38. (4)
Original stand.
Moderne kunst og design, 12. juni 2018
Vurdering
Hammerslag