1512/1576
Kinesisk Kangxi krukke af porcelæn, balusterformet, dekoreret i farver med guder på skyformationer i baggrunde klippe landskab. Kina 1662–1722. H. 26,5 cm. Stand af træ inkl.
revne fra toppen og ned - 3 cm. Slitage på krukkens sider. Låg mangler
Varia, 19. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
43 bud