Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Portræt, 1994. Usign. Olie på papir. 31×26
Litteratur: Mikael Wivel: “Kurt Trampedach”, København, 2002, gengivet side 235. Proveniens: The Allan Stone Collection, New York.
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017