2014/319
Dansk senempire spejl og konsol af forgyldt træ og gesso, rigt prydet med ornamentik og egeløv, konsol med plade af hvidbroget marmor. Antagelig C.F. Hetsch for Damborg. Ca. 1830. Spejl H. 167. B. 79. Konsol H .85. B. 70. D. 28. (2).
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag