2438/223
Klassisk figur af krideret terracotta i form af nøgen mand. 18./19. årh. L. 29.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Hoved og ben med større reparationer og limrester. Andet ben med skade - afslåede dele medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag