2438/​223

Klassisk figur af krideret terracotta i form af nøgen mand. 18./19. årh. L. 29.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Hoved og ben med større reparationer og limrester. Andet ben med skade - afslåede dele medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK