2039/938
Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)
Teleskop standerlampe med stel af messing og sortlakeret metal. Skærm af plisseret akryl. Model 349. Udført hos Le Klint. Justérbar højde.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
37 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||