Andreas Juuel (f. København 1816, d. Frederiksberg 1868)
Parti fra en skovvej med en gående kvinde. Sign. monogram. Olie på lærred. 33×26.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Lærredet er dubleret. Mindre afskalninger.