888/​303

Sengustaviansk konsol af forgyldt træ og hvidmalet træ med plade af hvid marmor, udskåret med overflødighedshorn og merkurstav. 19. årh.s begyndelse. H. 85. B. 87. D. 47.

Brugs- og alderstegn. Afskalning. Små afslag.

Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag