12034/35
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Komposition med figurer. Sign. Jens Søndergaard. Litografi i farver. Lysmål 23×26. Rammemål 40×42.
Fugtskjolder.
Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag