2434/​24

En samling fajance, dekoreret i polykrome farver med blomster, bestående af øreskål samt diverse fade og tallerkener. Kellinghusen og Frankrig. 18.-19. årh. Diam. 18–31, (9)

Større og mindre kanthak. Krakeleringer. To Kellinghusen fade restaureret på fanen, et med gennemgående revne og skæv form. Dyb tallerken med hårrevne. Flere dele indridset med CPR-nummer. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?