12040/216
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Elskende Par i Ornamentskoven”. Sign. Heerup, nr. 34/100. Litografi i farver. Lysmål 43×53. Rammemål 62×70.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud