1447/​1705

Et par stager af porcelæn i form af mand og kvinde i folkedragt stående på base, hver med en lysarm. Rokoko stil. 20. årh. H. 28 cm. (2)

mandens base med reparation fortil og en prisme mangler

Varia, 20. november 2014

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK
(Autobud) 380 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
270 DKK
(Autobud) 260 DKK
260 DKK
250 DKK