12120/​210

En dansk senempire ramme af udskåret og forgyldt træ. 19. årh. første del. Med glas og orig. bagbeklædning. Lysmål 29×35,5. Rammemål 41×47,5.

Afslag og mindre defekter.

Kunst, antikviteter & design, 20. maj 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK